Życie po udarze

Polecamy najlepszych lekarzy i specjalistów w swojej dziedzinie. Opowiadamy o sposobach na dobre zdrowie. Dzielimy się sposobami na pozbycie się choroby.
Awatar użytkownika
skoczek
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2020, 21:48

Życie po udarze

Post autor: skoczek »

Moja babcia jest po udarze i ma duże problemy z chodzeniem. Niestety doznała paraliżu jednej strony i takie są tego skutki. Ćwiczymy z babcią w domu według zaleceń rehabilitanta. Zauważyłem jednak, że podczas chodzenia nieprawidłowo stawia stopę. Samo podniesienie nogi sprawia jej sporo trudności. Znalazłem informacje o ortezie na opadającą stopę z włókna węglowego ToeOff 2.0 https://www.ortocentrum.com.pl/ortotyka ... pe/toe-off, której ma pomóc i ułatwić babci powrót do wcześniejszej sprawności. Czy ktoś z was spotkał się z taką ortezą?
Awatar użytkownika
Andre
Posty: 195
Rejestracja: 17 lut 2020, 12:34

Re: Życie po udarze

Post autor: Andre »

Moj dziadek jest po drugim udarze a niestety nikt z rodziny nie moze opiekowac sie nim caly czas. Zastanawiamy sie wiec nad odpowiednim miejscem dla niego - chcemy jak najlepiej. Może tak dom seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu ? w sumie to niedaleko mojego miejsca zamieszkania bo w Piotrkowie Kujawskim nieopodal Inowroclawia. Widzę ,że budynek jest dobrze wyposazony a personel specjalnie wyszkolony do opieki nad starszymi. Co wiecej, na stronie mozna wyczytac ze czesto organizuja seniorom ciekawe zajecia, co myslicie?
Awatar użytkownika
shalimar
Posty: 26
Rejestracja: 29 kwie 2020, 8:39

Re: Życie po udarze

Post autor: shalimar »

Najlepiej własnie do domu seniora zapisać, po udarze niema żartów opieka musi być regularna.. Sama mam babcie w domu http://podtopolami.eu jeżeli starsza osoba wymaga całodobowej opieki, dostępu do leków, sprzętu medycznego, rehabilitacji a my nie jesteśmy w stanie mu tego zapewnić, to warto wziać taka opcję pod uwagę.
ODPOWIEDZ