Zwrot podatku z zagranicy

Szukasz porady? Napisz, ktoś na pewno Ci pomoże.
Awatar użytkownika
Gardomir67
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2021, 14:08

Zwrot podatku z zagranicy

Post autor: Gardomir67 »

Cześć wam. Myślicie, że trudno jest załatwić zwrot podatku za pracę za granicą? Szczerze myślałem nawet o skorzystaniu z pomocy firmy BFA Poland. Kontaktowaliście się z nimi? Warto?
Awatar użytkownika
arkady-74
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2020, 5:07

Re: Zwrot podatku z zagranicy

Post autor: arkady-74 »

Faktycznie kontaktowałem się z nimi, kiedy wiedziałem, że należy mi się zwrot podatku z Belgii, w której długi czas pracowałem. Wszystko udało się bardzo sprawnie załatwić, więc jestem jak najbardziej zadowolony, a specjalistów z BFA polecam.
Awatar użytkownika
abraham
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:52

Re: Zwrot podatku z zagranicy

Post autor: abraham »

Ogólnie sam zwrot podatku jest niezwykle ważny i muszę przyznać, że jak najbardziej tym bardziej gdy pracujemy za granicą to warto te kwestie znać. Osobiście korzystam z usług firmy Thompson&Stein która bez najmniejszych problemów wspiera mnie w tych działaniach.
Jereś

Re: Zwrot podatku z zagranicy

Post autor: Jereś »

No to na pewno będziecie potrzebowali konkretnej firmy która zajmie się uzyskaniem zwrotu podatku na odpowiednim poziomie. Dlatego ze swojej strony jak najbardziej mogę polecić Wam, żebyście wzięli pod uwagę https://holandia.org/zwrot-podatku/norwegia/ którzy pomogli mi w przypadku rozliczeń po pracy w Norwegii. Obsługa na poziomie, ceny adekwatne do jakości działania i skuteczności bo naprawdę ładny zwrot udało nam się odzyskać.
Ćwiek

Re: Zwrot podatku z zagranicy

Post autor: Ćwiek »

Ja na całe szczęście nie musiałem się tymi kwestiami przejmować i jestem wręcz przekonany, że również prowadzenie firmy w naszym kraju czasami jest dużym doświadczeniem. Nawet po zapoznaniu się z artykułem http://www.biznesplan.net.pl/ulga-br-ja ... korzystac/ już wiem dokładnie teraz czym jest ulga B+R.
Awatar użytkownika
abraham
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:52

Re: Zwrot podatku z zagranicy

Post autor: abraham »

Ogólnie warto jest na pewno jeszcze powiedzieć, że dość ciekawą kwestią jest to, aby w przypadku prowadzenia spółki wiedzieć jak należy wysłać sprawozdanie finansowe do KRS. Ja o tym czytałem niedawno na stronie http://www.wlasnybiznes.eu/jak-wyslac-s ... k-po-kroku i jestem wręcz przekonany, że taka wiedza na pewno się przyda.
Kazamat

Re: Zwrot podatku z zagranicy

Post autor: Kazamat »

Łotewski system podatkowy jest jednym z najbardziej konkurencyjnych w Europie, a jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto zainwestować tam swoje pieniądze, strona https://www.thompsonstein.com/spolka-za ... na-lotwie/ dostarcza wiele odpowiedzi na te pytania.
Koleszka

Re: Zwrot podatku z zagranicy

Post autor: Koleszka »

Kiedy przedsiębiorca osiąga określony próg obrotu, staje przed koniecznością rejestracji jako podatnik VAT. Jednak to nie jedyny powód, dla którego może być wymagana rejestracja. Kompleksowe informacje o warunkach rejestracji VAT dostępne są na https://informator-stolicy.pl/artykul/k ... trowac-vat i zrozumienie i stosowanie się do tych zasad jest fundamentalne dla legalnego prowadzenia działalności.
Hera

Re: Zwrot podatku z zagranicy

Post autor: Hera »

Firmy zajmujące się sprzedażą towarów na odległość w obrębie Unii Europejskiej muszą dokonać wyboru pomiędzy zarejestrowaniem się jako podatnicy VAT a skorzystaniem z opcji VAT OSS. Zarejestrowanie się dla VAT pozwala na bardziej bezpośrednią kontrolę nad procesami księgowymi, ale może być bardziej czasochłonne z powodu konieczności dokonywania rozliczeń z wieloma jurysdykcjami. W tym kontekście warto zaznajomić się z informacjami dostępnymi pod adresem https://pomyslynabiznes.org.pl/rejestra ... y-vat-oss/ przedstawiającymi uproszczenie, jakie niesie OSS dla firm o międzynarodowym zasięgu działania.
ODPOWIEDZ