Remont nieruchomości

Szukasz porady? Napisz, ktoś na pewno Ci pomoże.
zdechły dźad

Remont nieruchomości

Post autor: zdechły dźad »

Aby nasz dom / mieszkanie cieszyły się przez długi czas dobrym stanem i stanowiły rzeczywistą dodatnią wartość naszego majątku to cyklicznie trzeba decydować się na przeprowadzanie niezbędnych prac, które pomogą utrzymać je w takim stanie. Regularnie przeprowadzane prace remontowe stwarzają taką możliwość. Na ich zakres składa się wiele pomniejszych czynności dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel i cieszyć się nieruchomością czy mieszkaniem w dobrym stanie. Wiele kwestii jednak trzeba ustalić już na początku, jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, ponieważ jeżeli nie jest przemyślany to remont - pomimo najlepszych chęci - może napotkać trudności, których pokonanie może okazać się karkołomne i realizacja całego projektu stanie pod znakiem zapytania, co przecież nie jest niczyim celem. Bez wątpienie bardzo ważnym elementem każdego remontu są wykończenia wnętrz. Stanowią one praktycznie całą odrębną dziedzinę szeroko rozumianej branży budowlanej i są bardzo rozbudowane. Można powiedzieć, że stanowią dodatkową gałąź, tworząc zupełnie niezależną odnogę, jednocześnie będać niezbędnym elementem każdego remontu. Jednak podobnie jak w przypadku szerszego spojrzenia na remont tak i one wymagają planu postępowania i harmonogramu wykonania. Składają się z wielu pomniejszych części, a poza początkowym kuciem, które przeważnie jest pierwszym etapem każdego remontu to następnym jest tynk i jest to etap stosunkowo pracochłonny. W zależności czy wykonywany w sposób tradycyjny za pomocą stalowych pac i kielni czy maszynowo za pomocą profesjonalnego agregatu tynkarskiego - czas wykonania będzie się różnić, jednak razem z krótszym czasem realizacji bezpośrednio wiąże się także wzrost kosztu. Należy także pamiętać, że aplikacja tynku na ścianach oraz sufitach jest zajęciem które wymaga pewnej wprawy i doświadczenia, ponieważ skutków naszej pracy nie można poprawić po wyschnięciu tynku i potrzebne jest ponowne usuwanie danej warstwy i praca zaczyna się na nowo. Następnym etapem, po wyschnięciu tynku najczęściej jest gładź. Jednak do jej poprawnego wykonania potrzebne są także wiedza oraz niezbędne doświadczenie. Bez tych dwóch czynników - można powiedzieć absolutnie podstawowych - o błąd również nie jest trudno. Tutaj jednak istnieje pewien margines błędu, ponieważ nie w pełni poprawnie wykonaną gładź można do pewnego stopnia przeszlifować. Jednak margines błędu nie jest aż tak duży, ponieważ zbyt duże nierówności i uchybienia podczas pracy - podobnie jak w przypadku tynku - raczej nie są możliwe do skorygowania i potrzebne będzie po prostu ponowne przeprowadzenie prac.
Mmauś

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Mmauś »

Na tej stronie http://naklejkomania.eu/134-fototapety-niebo znajdziecie duży wybór wzorów fototapet. Jeśli planujecie zmiany we wnętrzu to zerknijcie. Może któryś ze wzorów wpadnie Wam w oko i trafi na Wasze ściany :)
Roluś

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Roluś »

Najtrudniej zabrać się za remont. Jak już człowiek podejmie decyzję, to dalej jest z górki. My nie do końca byliśmy w stanie sami się tym zająć, dlatego posłuchaliśmy znajomych i zgłosiliśmy się do firmy https://termobud.com.pl/ – okazało się, że to było bardzo dobre rozwiązanie. Panowie szybko się z tym uwinęli, sami teraz też możemy polecać.
rafaę

Re: Remont nieruchomości

Post autor: rafaę »

Chcę doradzić wszystkim dobry blog budowlany, na którym można znaleźć artykuły na dowolny temat budowlany i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania
Bardzo dobry blog http://wizbudposadzki.pl/
polecam
Awatar użytkownika
pipi92
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2019, 10:35

Re: Remont nieruchomości

Post autor: pipi92 »

Remont wiąże się z ogromnym kosztem, a podczas prac można trafić na nieprzyjemne niespodzianki, które zwiększą koszty renowacji. Dlatego czasami lepszym rozwiązaniem będzie wyburzanie budynków. Wtedy postawienie nowego budynku może być mniej skomplikowane. Takie usługi oferuje firma http://pg-wyburzenia.pl/wyburzanie-budy ... wiaduktow/ . Kompleksowo się zajmują problemem oraz odpadami po wyburzeniu.
Świebor

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Świebor »

Jeśli mowa o remoncie to polecam wam firmę która oferuje remonty biur Takiego typu remonty w przeciwieństwie do remontów domów czy remontów mieszkań nie mogą być wykonywane metodą gospodarczą. Powierzchnia biurowa musi być wyremontowana przez doświadczoną, zatrudniającą pracowników, posiadającą odpowiednie narzędzia taką jak właśnie ta którą polecam.
Awatar użytkownika
justa
Posty: 205
Rejestracja: 10 lut 2020, 11:26

Re: Remont nieruchomości

Post autor: justa »

Z włąsnego doświadczenia powiem wam, że chyba najgorsze jest poziomowanie ścian. Myślałam, że jest to niewykonalne, ale jednak się udało. My skorzystaliśmy z porad na stronie https://plytki24.pl/blog/33-poziomowani ... ywe-sciany więc jak ktoś ma taki sam problem, to jak najabrdziej polecam :)
jóseck

Re: Remont nieruchomości

Post autor: jóseck »

Kończąc remont pozostają nam do wykonania wykończenia wnętrz. Ta gałąź prac remontowych ma to do siebie, że jest widoczna i raczej nie można ukryć defektów źle wykonanej pracy. Dlatego przed przystąpieniem - podobnie zresztą jak w przypadku innych prac - warto jest mieć przygotowany plan i harmonogram postepowania. Przykładowo malowanie będzie prawdopodobnie jedną z ostatnich czynności w trakcie przeprowadzanych prac. Mając na uwadze specyfikę prowadzonych prac warto ocenić swoje możliwości, jeśli planujemy zrobić to samodzielnie. Jak już wspomniano - charakter wykonywanej pracy czyni jej efekty widocznymi, często w eksponowanych miejscach w danym pomieszczeniu. Jedną z pierwszych rzeczy które są do wykonanie to tynki. Tutaj zdecydowanie warto powierzyć wykonanie prac profesjonalistom, ponieważ przeważnie tynk po wyschnięciu nie podlega dalszej obróbce i aby naprawić błędy, należy go skuwać. A dobrze wykończona powierzchnia może cieszyć oko przez długie lata i może stanowić w przyszłości dobrą bazę do prac remontowych, które nie będą wymagały większych nakładów pracy dzięki swojemu gładkiemu wykończeniu. Z prac które możemy wykonać samodzielnie mając minimum narzędzie jest np. układanie paneli - tutaj mając podstawowe narzędzia, oraz wymaganą wiedzę nie powinniśmy mieć większych problemów w pracy, a jak doskonale wiadomo - samodzielne wykonanie cieszy najbardziej!
Awatar użytkownika
abraham
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:52

Re: Remont nieruchomości

Post autor: abraham »

Czasami faktycznie warto jest zrobić remont naszej nieruchomości, ale pod warunkiem, że chcemy tam nadal mieszkać. Muszę przyznać, że ja właśnie zdecydowałem się ostatnio na sprzedaż mojego mieszkania. Właśnie dlatego od razu skontaktowałem się z firmą http://kupimytwojem.pl/ i to oni postanowili moje mieszkanie ode mnie skupić.
Alllś

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Alllś »

Są dobre i doświadczone firmy, które specjalizują się właśnie w zarządzaniu nieruchomościami. Tu macie bardzo dobry przykład takiej firmy https://wspolnota-luban.pl/, rozwiązanie w sam raz dla tych, którzy chcą firmy odpowiedzialnej, działającej od A do Z, mającej odpowiednich pracowników oraz odpowiednie narzędzia
Mariczaź

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Mariczaź »

Ciekawym patentem na dekorację ścian są panele tapicerowane. U mnie super prezentują się i w salonie i w przedpokoju. Kapitalna opcja, kiedy w grę wchodzi także konieczność zabezpieczenia ścian przed otarciami i zabrudzeniami, a co jeszcze bardziej praktyczne wyrównanie krzywizn bez regipsów i szpachlowania.
BarekŻ

Re: Remont nieruchomości

Post autor: BarekŻ »

Mój znajomy polecił mi ostatnio firmę https://www.nadzory-iwbud.pl/oferta/nadzor-budowlany , która oferuje takie działania jak nadzór budowlany, półroczne przeglądy budowlane jak i roczne oraz pięcioletnie przeglądy budynków. Warto podejmować współpracę z tą firmą bo warto pracować ze specjalistami.
andżela1

Re: Remont nieruchomości

Post autor: andżela1 »

Moim zdaniem warto porozmawiać z fachowcami od remontu. Myślę, że elektryk będzie wiedział, co zrobić w danej sytuacji - a na pewno trzeba między innymi wymienić instalacje. Tutaj znajdziecie namiary na specjalistę: elektryk Marcin Molski Warszawa https://www.warszawa-elektryk.pl/ .
eigł

Re: Remont nieruchomości

Post autor: eigł »

No my podczas remontu byliśmy zmuszeni wynająć zsyp, mieszkamy na 3 piętnie i nie opłacało nam się tego przecież wynosić po schodach. Zsyp wynajęliśmy z firmy Ra-Do http://ra-do.pl/oferta/wynajem-zsypu z Zabrza, oni mają tego typu sprzęt, ale również różnego rodzaju rusztowania. Warunki najmu mają korzystne, cenowo wyszło opłacalnie, a taki zsyp był wygodny do użycia i doskonale nam się sprawdził, firmę szczerze wam polecam.
najmiła7

Re: Remont nieruchomości

Post autor: najmiła7 »

Warto także poważnie podejść do tematyki podłogi. Bardzo istotne jest to, aby odpowiednio wykończyć podłogę. Tutaj http://olmik.pl/jak-wykonczyc-podloge-b ... tetycznie/ znajdziecie bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Warto sobie poczytać.
szeń

Re: Remont nieruchomości

Post autor: szeń »

Remont ogarnęliśmy sami, chodziło nam przede wszystkim o odświeżenie ścian, no i małe przemeblowanie, więc bez problemu sobie poradziliśmy. Kupiliśmy jednak agregat do malowania, bo chcieliśmy usprawnić sobie prace, a sprzęt przecież i tak w przyszłości się nam przyda. Kupiliśmy go w sklepie internetowym Technik Ntb: https://technikntb.pl/137-agregaty-do-malowania W tym sklepie kupiliśmy od razu farby, wszystko w korzystnych cenach, polecam.
ikłł

Re: Remont nieruchomości

Post autor: ikłł »

Podczas remontu potrzebowaliśmy nie tylko rusztowa, ale również sprzęt budowlany. Wszystko wynajęliśmy, na bardzo korzystnych warunkach z firmy KBI Słojkowscy https://kbi.biz.pl/rusztowania/ ze Stargardu. Ich oferta jest szeroka, maszyny i sprzęt mają w bardzo dobrych cenach. Nie mieliśmy problemu z dostosowaniem terminów najmu, były one elastyczne, bez problemu mogliśmy przedłużyć najem rusztowań, bo wiadomo, pogoda popsuła nam plany, polecam ich serdecznie.
Hesseś

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Hesseś »

Przeprowadzaniem audytów energetycznych i remontowych na terenie Szczecina i okolicznych miejscowości zajmuje się Przedsiębiorstwo Audytor Energetyczny i Zarządca Nieruchomości Przemysław Boczar. Dzięki nim uzyskacie pełną wiedzę na temat stanu technicznego samego budynku oraz najlepszego wariantu przedsięwzięcia remontowego, także zdecydowanie warto na ich fachowej wiedzy polegać, bo pozwoli wam to zaoszczędzić pieniądze i byc może nerwy. U nas supr się spisali, w 100 % jestem zadowolony z ich pomocy. Tu macie więcej informacji http://www.zarzadca-pboczar.eu/audyty-t ... -remontowe zapoznajcie się z nimi.
Końezko

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Końezko »

Jeśli myślicie o renowacji starej podłogi to doskonale zajmie się tym firma KRYSTALIZACJA http://www.krystalizacja.pl/posadzki.html z Sosnowca. Solidnie zajmują się odnawianiem, konserwacją, impregnacją, wyrównywaniem czy szlifowaniem podłóg kamiennych, betonowych, drewnianych czy z PCV i linoleum. Działają rzetelnie i terminowo, cenowo też jest w porządku.
Darłowski

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Darłowski »

Jeśli szukacie sparwdzonego elektryka to tutaj http://energetyczni.pl/- korzystaliśmy wielokrotnie w przypadku wymiana instalacji elektrycznych, remonty instalacji elektrycznej, modernizacja instalacji elektrycznych, modernizacja instalacji oświetleniowych, wymiana oświetlenia, wymiana lamp, wymiana gniazd, wymiana bezpieczników, wymiana wyłączników, wymiana włączników, wymiana instalacji odgromowych, wymiana instalacji przepięciowych.
wieczłk

Re: Remont nieruchomości

Post autor: wieczłk »

Ja kupiłem mieszkanie w niezbyt dobrym stanie, całe było do remontu. Zabrałem się za to wszystko sam, włożyłem w remont bardzo dużo energii, pieniędzy też, ale znalazłem dobry sklep z materiałami do wykończenia wnętrz, itp. Jest to sklep internetowy firmy arsen24.pl: https://www.arsen24.pl/sklep/wykonczenia.php Ich oferta jest rozbudowana, ceny mają atrakcyjne, nie przepłaciłem. Mieszkanie, już odremontowane sprzedałem z dużym zyskiem.
jeż

Re: Remont nieruchomości

Post autor: jeż »

My remontowaliśmy sami, dało rade, ale poświeciliśmy na to dużo czasu. Różnego rodzaju materiały kupiliśmy prosto z hurtowni ARSEN https://www.arsen.pl/hurtownia.php w Łodzi. Ta hurtownia jest świetnie zaopatrzona, mają korzystne ceny, no i szeroki zakres produktów od dobrych producentów. Ich obsługa pomogła nam także w wyborze niektórych rzeczy. Opłaca się skorzystać z ich usług, polecam.
merriadokŚ

Re: Remont nieruchomości

Post autor: merriadokŚ »

Gdybyście planowali naprawić chodnik, podjazd czy drogę przed biurem to powiem wam, że super się sprawdza do takiego remontu asfalt w workach na zimno. Kupicie go w rozsądnej cenie w Degamex z okolic Krakowa, w workach po 25 kg. Tu ich stronka tej wytwórni mas bitumicznych: https://www.degamex.pl/produkty/asfalt-na-zimno Dodam, że taki asfalt na zimno nie wymaga używania skomplikowanych narzędzi ani wcześniejszej obróbki surowca, także to bardzo wygodna opcja.
Awatar użytkownika
lakonny
Posty: 105
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:33

Re: Remont nieruchomości

Post autor: lakonny »

Co kilka lat należy odświeżać ściany, wiadomo z czasem się brudzą i w ruch wchodzi pędzel. Słyszałam że bardzo polecana jest farba Tikkurila Optiva Nature 5 https://www.milabud.pl/pl/p/Tikkurila-O ... nosci/2892 - ekologiczna, zatem nawet w pokojach dzieci może być stosowana
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:13

Re: Remont nieruchomości

Post autor: mczay »

Jeśli mogę Ci coś doradzić, to dobrze by było jakbyś przyłożył się do wyboru materaca. Powinien być on dopasowany do Twoich potrzeb i dawać odpowiednie podparcie. W tym celu warto odwiedzić sklep dla spania w galerii homepark w Rawie. Tutaj otrzymasz profesjonalne doradztwo.
olaf061

Re: Remont nieruchomości

Post autor: olaf061 »

Macie może w swoich domach czy mieszkaniach panele winylowe LAYRED? Mój brat radził mi by właśnie takie podłogi zrobić. Co wy o tym myślicie? Według mnie jest to bardzo fajna propozycja, panele są bardzo trwałe i odporne na zarysowania, a do tego można je ułożyć w łazience.
Jułka

Re: Remont nieruchomości

Post autor: Jułka »

Jak juz robicie remont, to nie zapomnijcie o fajnych żaluzjach. Ja kupowałam drewniane https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html w tym sklepie można sobie zerknąć. Maja bardzo duży wybór, można dobrać odpowiedni kolor wszystko zrobią na wymiar. więc nie trzeba jeździć po stacjonarnych sklepach, wystarczy dobrze wymierzyć. Ja dodatkowo zamówiłam sobie sterowanie na pilota to duże ułatwienie. Szczególni jeśli kupujemy żaluzje do sypialni, to jest wtedy ogromne udogodnienie .
ODPOWIEDZ