Ogrzewanie wody pompą?

Szukasz porady? Napisz, ktoś na pewno Ci pomoże.
Awatar użytkownika
Polianna-64
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2021, 0:46

Ogrzewanie wody pompą?

Post autor: Polianna-64 »

Witajcie kochani. Czy ktoś z was zdecydował się na montaż pompy ciepła Łódź? Dużo na ten temat czytałam i dowiedziałam się, że to jeden z najbardziej efektywnych i jednocześnie ekologicznych sposobów ogrzewania budynków i wody. Ponoć pozwala też sporo zaoszczędzić, zgadza się?
vóx

Re: Ogrzewanie wody pompą?

Post autor: vóx »

Pompa powietrza? O to wam chodzi, prawda? Czy o coś kompletnie innego? Bo ja też wiem, że pompy cyrkulacyjne można zamontować, dla płynniejszego ogrzewania, ale jeśli nie macie pomysłów na to, co robić, to myślę, że zaczęcie od tego będzie dobrym planem. A dalej to można kombinować, co będzie miało wzięcie. Myślę, że czasem warto.
Woźnica

Re: Ogrzewanie wody pompą?

Post autor: Woźnica »

Samo ogrzewanie jest bardzo istotną kwestią i ja jestem zdania, że od razu warto jest na pewno postawić na centralne ogrzewanie oraz ogrzewanie wody w jednym. Osobiście u siebie zamontowałem systemy grzewcze od https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/ i oczywiście rekomenduję je każdemu kto jeszcze nie miał okazji ich używać.
Awatar użytkownika
Catty
Posty: 336
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:10

Re: Ogrzewanie wody pompą?

Post autor: Catty »

A czy ktoś z Was korzysta może z pompy ciepła marki Rotenso, na przykład takiej, o której mowa na stronie internetowej https://czystyklimat.pl/2288-pompa-ciep ... -8-kw.html? I jak się sprawdza? My z mężem planujemy zakup takiej pompy do naszego domu, więc chętnie poznamy Wasze opinie ;)
MikołajPL

Re: Ogrzewanie wody pompą?

Post autor: MikołajPL »

Myślę, że to dość ciekawe rozwiązanie. W razie wątpliwości możesz skonsultować się z obsługą firmy https://499.pl/pompy-ciepla. Dysponują szerokim wyborem pomp ciepła takich marek jak: LG, Panasonic, DAIKIN, czy NIBE. Sądzę, że będą w stanie pomóc Ci wybrać pompę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.
Dośka

Re: Ogrzewanie wody pompą?

Post autor: Dośka »

Niestety ja o takich rozwiązaniach nie słyszałam ale na pewno jest to dość popularne rozwiązanie. W kwestii samego domu to polecam każdemu zapoznanie się z wpisem https://budowadom.pl/pompa-do-zasilana- ... nego-jaka/ gdyż zasilanie domu w wodę jest przecież czymś niezwykle ważnym.
figa

Re: Ogrzewanie wody pompą?

Post autor: figa »

Jeżeli chodzi o ogrzewanie to moim zdaniem, dużo lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie pompy ciepła. Takie rozwiązania są teraz bardzo popularne. Czytałam trochę tutaj https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/ na ten temat i uważam, że to opłacalne rozwiązanie.
Wojtas

Re: Ogrzewanie wody pompą?

Post autor: Wojtas »

Akurat ja jestem zdania, że to przede wszystkim same pompy ciepła są bardzo ważnym rozwiązaniem i tak się właśnie składa, że ja powoli także szykuję się do jej zakupu oraz montażu. Z tego co wiem, że to bardzo dobre opinie zbierają pompy ciepła Kaisai i wcale mnie to nie dziwi. W sumie mi to nie przeszkadza, że są one produkowane w Chinach.
anetaaa

Re: Ogrzewanie wody pompą?

Post autor: anetaaa »

U mnie w domu stawia się na pewno na ekologiczne rozwiązania, dlatego pod tym warunkiem ważne będzie zbudowanie własnego kompleksowego podejścia. I ja mam naprawdę ważne kwestie. i pod tym kątem sprawdzam coś takiego jak podgrzewacze wody przepływowe elektryczne . No wiecie, to pozwala nam działać jak powinno się.
ODPOWIEDZ