Co to jest inwestowanie? Jak się to je?

Szukasz porady? Napisz, ktoś na pewno Ci pomoże.
Nowytutaj

Co to jest inwestowanie? Jak się to je?

Post autor: Nowytutaj »

Inwestycję można ogólnie zdefiniować jako decyzję o zakupie aktywów, które nabywa się z nadzieją, że przyniesie to dochód lub zyska na wartości. Inwestycje mogą być krótkoterminowe lub długoterminowe. Inwestowanie to proces polegający na przeznaczaniu pieniędzy w celu uzyskania korzyści finansowych poprzez kupowanie czegoś, przechowywanie tego przez pewien czas, a następnie sprzedawanie za więcej, niż za to zapłaciłeś.

Platformy inwestycyjne stają się jednym z najpopularniejszych sposobów inwestowania swoich pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ pozwalają one inwestować w różne rodzaje akcji, walut i towarów. Platformy inwestycyjne są zazwyczaj otwarte przez całą dobę, co oznacza, że możesz dokonywać transakcji przez całą dobę.
wodna12

Re: Co to jest inwestowanie? Jak się to je?

Post autor: wodna12 »

inwestować można w różne rzeczy od akcji na giełdzie, przez obligacje skarbowe po fundusze inwestycyjne, które w zależności od funduszu zawierają po trochu z każdego. Oczywiście w przypadku każdej inwestycji trzeba mieć z tyłu głowy, ze wiąże się ona z ryzykiem. Warto dywersyfikować portfel inwestycyjny tak aby zminimalizować ryzyko.
marcello

Re: Co to jest inwestowanie? Jak się to je?

Post autor: marcello »

Inwestowanie to teraz dosc modna opcja na zdobycie dodatkowej gotówki ;) jak cos, to podobno spoko dziala gielda forex, ale tam trzeba wiedziec co i jak. SLyszalam ze Robert Gaweda organizuje szkolenia
ODPOWIEDZ