Wybór liceum

Inne tematy. Masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi gdzie indziej? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
jankowska
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:15

Wybór liceum

Post autor: jankowska »

Czym najlepiej kierować się przy wyborze liceum? Córka chce zdawać międzynarodową maturę więc zastanawiamy się nad Szkołą Europejską w Łodzi: https://szkolaeuropejska.pl/ . Myślę, że to będzie dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Catty
Posty: 336
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:10

Re: Wybór liceum

Post autor: Catty »

Oprócz wyboru dobrego liceum warto również dodatkowo zapisać się gdzieś na angielski. Osobiście mogę Wam polecić szkołę językową ProfiLingua, której oferta dostępna jest na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -mlodziezy. Szkoła ta ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków, więc jestem przekonana, że będziecie zadowoleni ;)
Awatar użytkownika
Bogucki
Posty: 31
Rejestracja: 28 lis 2019, 10:39

Re: Wybór liceum

Post autor: Bogucki »

Wybór liceum to poważna sprawa, bo od tego zależy przyszłość. Dobre liceum to dobrze zdana matura. W stolicy gdyby ktoś z Was szukał dobrego liceum to do takich należy na pewno Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. W sumie jest to jedna z najstarszych szkół średnich w stolicy.
Awatar użytkownika
EwelinaB
Posty: 14
Rejestracja: 28 lis 2019, 10:40

Re: Wybór liceum

Post autor: EwelinaB »

Bogucki pisze: ↑29 lut 2020, 9:52 Wybór liceum to poważna sprawa, bo od tego zależy przyszłość. Dobre liceum to dobrze zdana matura. W stolicy gdyby ktoś z Was szukał dobrego liceum to do takich należy na pewno Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. W sumie jest to jedna z najstarszych szkół średnich w stolicy.
też polecam to liceum, to bardzo dobra szkoła, odpowiedni przygotują Was tam do matury
Awatar użytkownika
buklanka
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:01

Re: Wybór liceum

Post autor: buklanka »

W dzisiejszych czasach to ciężko jest dostać podręczniki do szkół. Co roku są inne a jak już się zdarzy że są te same to ciężko je dostać. Na internecie jest mało miejsc gdzie można kupić używane książki. Jedno z nich znalazłam na https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era
Awatar użytkownika
meri92010
Posty: 31
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:24

Re: Wybór liceum

Post autor: meri92010 »

Zdecydowanie polecałabym Te Vizję w Warszawie, bo uczniowie uczą się tam według rozszerzonego programu, no i przede wszystkim jest to szkoła dwujęzyczna. Ich nowoczesność oraz odpowiednie programy, takie jak IB, umożliwią Ci napisanie nawet międzynarodowej matury.
KarolinnnnaŻ

Re: Wybór liceum

Post autor: KarolinnnnaŻ »

Bogucki pisze: ↑29 lut 2020, 9:52 Wybór liceum to poważna sprawa, bo od tego zależy przyszłość. Dobre liceum to dobrze zdana matura. W stolicy gdyby ktoś z Was szukał dobrego liceum to do takich należy na pewno Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. W sumie jest to jedna z najstarszych szkół średnich w stolicy.
To jest właśnie moja szkoła, teraz jestem w 3 klasie liceum i cieszę się wybrałam to liceum, dobrze sobie radzą z nauczaniem zdalnym,bo jak rozmawiam z koleżankami z innych szkół (państwowych) to tam teraz jest chaos na maksa.
ODPOWIEDZ