Walka z uzależenianimi

Inne tematy. Masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi gdzie indziej? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Pawlina
Posty: 24
Rejestracja: 07 paź 2019, 22:17

Walka z uzależenianimi

Post autor: Pawlina »

Macie problem z alkoholem, innymi używkami? Może ktoś u was w rodzinie jest alkoholikiem i chcecie mu w tym problemie pomóc? W poradni psychologicznej http://poradniasalomon.com.pl/cennik/ znajdziecie właśnie taką pomoc na najwyższym poziomie. Pracuje tu wielu specjalistów, ich psycholodzy maja świetne wyczucie, cechują się spora empatią.
Awatar użytkownika
lentilkowa
Posty: 32
Rejestracja: 13 paź 2019, 21:00

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: lentilkowa »

ja nie mam ale mial moj brat po rozwodzie ze swoją świrnieta żona.. trwalo to ponad rok.. opamietal sie gdy mama zachorowala.. zapisalismy go do ośrodka Tratwa w Wisle i tam nie tylko przeszedl swietna przemiane ale jeszcze poznal swoją obecna partnerke :)
Awatar użytkownika
mila
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:44

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: mila »

Uzależnienie to problem bardzo szeroki, dlatego przede wszystkim powinniśmy się postarać go zrozumieć. A potem leczyć. Na pewno w ośrodku Terapii Forest prowadzone są odpowiednie terapie i dla uzależnionego i dla osób mu bliskich. Tak, by aby na pewno pożegnać się z tym problemem. A tu jeszcze osoby bliskie mogą nocować u uzależnionego.
Awatar użytkownika
tereska34
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2019, 8:34

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: tereska34 »

Alkoholizm to poważna choroba, na którą choruje cała rodzina. Dlatego zanim wybierzemy odpowiedni ośrodek czy terapeutę, trzeba porozmawiać z uzależnionym, bo przede wszystkim on musi chcieć sobie pomóc. Myślę, że dobrym rozwiązaniem po terapii jest esperal. Możecie o tym tutaj przeczytać: http://www.esperal24h.pl/. Alkoholik przestaje pić, bo zdaje sobie sprawę, że alkohol może go zabić. Nie ma nic skuteczniejszego niż strach przed śmiercią.
Awatar użytkownika
olciak
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2019, 14:08

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: olciak »

Wszywka alkoholowa to skuteczna metoda walki z uzależnieniem od alkoholu. Samo jej wszczepienie to prosty 30-minutowy zabieg. Nie da się jej samemu wyjąć, nawet w akcie desperacji uzależnionego. Na https://medmiasto.pl/wszywka-alkoholowa-czy-warto można więcej się dowiedzieć jakie skutki pojawiają się po wypiciu alkoholu przez osobę z wszywką i jak ona w ogóle działa.
Awatar użytkownika
decadence
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2020, 9:03

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: decadence »

Pamiętajcie, żeby zamiast alkoholu, kupić drugiej osobie, coś co daje podobne efekty, ale nie uzależnia, taka jest kava kava, ja swoją kupiłam w sklepie kavakavaworks.com jest naprawdę smaczna i super się ja pije zwłaszcza wieczorem
Awatar użytkownika
duduś
Posty: 86
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:31

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: duduś »

Hejka. Zastanawiam się czy można w jakiś sposób przekonać alkoholika do podjęcia leczenia w jakimś ośrodku. Bo jednak sam uzależniony musi zgłosić się na takie leczenie. Szukając dobrego ośrodka na ten ośrodek leczenia alkoholizmu Detoks Fenix W tym ośrodku można nawet skorzystać z impelmentacji, czyli z wszycia takiej specjalnej wszywki alkoholowej dzięki której nie będzie już nas korcić sięganie po alkohol
Awatar użytkownika
ejka
Posty: 40
Rejestracja: 23 mar 2020, 1:51

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: ejka »

Walka z uzależnieniem na pewno nie jest łatwa, niezależnie od tego, do czego jest to uzależnienie. Bliska mi osoba przez wiele lat była uzależniona od alkoholu. Na szczęście od jakiegoś czas jest po opieką terapeutów z ośrodka Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl z Krakowa.
Awatar użytkownika
Fibi
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2020, 7:13

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: Fibi »

Walka z uzależnieniami bywa bardzo ciężka i wymaga od każdego całkowitego zaangażowania. Dlatego też ważne aby takiej osoby nie opuszczać i nie zostawiać samej sobie. Alkoholik czy narkoman potrzebuje czuć wsparcie osoby bliskiej. Oczywiście nie zapominajmy o udaniu się do ośrodka leczenia uzależnień gdzie otrzymamy bardzo fachową pomoc. Szukając takiego ośrodka dla koleżanki trafiłam na ten Ranking ośrodków terapii gdzie bez problemu znalazłam ośrodek najbliżej naszego domu. Teraz koleżanka tam jest i czuje się całkiem nieźle

konto google numer telefonu
doniś

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: doniś »

zdecydowanie lepiej będzie wybrać wyszywkę alkoholową w Warszawie. Bo cokolwiek się nie będzie działo, zmianę musimy zacząć od siebie.

zginęła w tatrach
Awatar użytkownika
lakonny
Posty: 105
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:33

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: lakonny »

Fibi pisze: ↑04 wrz 2020, 7:17 Walka z uzależnieniami bywa bardzo ciężka i wymaga od każdego całkowitego zaangażowania.
Dokładnie. Z tego co ja wiem to taki detoks alkoholowy Gliwice jest bardzo pomocną rzeczą w walce z alkoholizmem. Pozwala na szybki powrót do dobrego samopoczucia oraz trzeźwości, a to jest niezbędny krok by walczyć ze swoją słabością
Rimkeł

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: Rimkeł »

Detoks i terapia uzależnienień to bardzo ważne kroki do tego, aby po prostu być w pełni sił i normalnie funkcjonować, bez dwóch zdań. Ja polecam tu zdecydowanie ośrodek, który jest odpowiedni, ma doświadczony personel, w którym można uzyskać kompleksową pomoc. Ośrodek Droga do Domu https://drogadodomu.info/
uzależnienie32

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: uzależnienie32 »

Uzależniona byłam od alkoholu niestety nie dawałam sobie rady z tym uzależnieniem, za każdym dniem było coraz gorzej. Poznałam osobę która była na terapii w leczenie narkomanii Kraków więc zdecydowałam się na terapie tam. Miesiąc pobytu bardzo mi pomógł, na nowo otrzymałam siłę do walki o abstynencję i jestem już pół roku w swoich postanowieniach.
asieńka90

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: asieńka90 »

Może pomoc psychologa okazałaby się trafionym rozwiązaniem? Na pewno warto wziąć ją pod uwagę. Polecam poczytać sobie więcej o takiej opcji jak terapia uzależnień Marta Melka-Roszczyk: https://melka-roszczyk.pl/terapia-uzaleznien/ . Tam otrzymacie potrzebną pomoc psychologiczną.
syśka

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: syśka »

Od siebie mogę polecić bardzo dobry ośrodek jakim jest https://medox.org.pl/ . Tutaj odbywała się moja terapia w związku z uzależnieniem od alkoholu. Bardzo długi czas piłam, aż w końcu doszłam do wniosku, że bez terapii nie dam rady. Na szczęście tutaj otrzymałam fachową pomoc i wsparcie
Zagórski

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: Zagórski »

Pawlina pisze: ↑21 paź 2019, 10:10 Macie problem z alkoholem, innymi używkami? Może ktoś u was w rodzinie jest alkoholikiem i chcecie mu w tym problemie pomóc? W poradni psychologicznej znajdziecie właśnie taką pomoc na najwyższym poziomie. Pracuje tu wielu specjalistów, ich psycholodzy maja świetne wyczucie, cechują się spora empatią.
Polecam przeczytać sobie artykuł jak wygrać walkę z nałogiem alkoholowym na blogu Medyczny Detox, bardzo cenny tekst, wiele skutecznych porad.
kamówa

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: kamówa »

Bez pomocy się nie obędzie. Problem alkoholowy rozsadzał moją siostrę, na szczeście z pomocą https://psycholog-opole-maslankowska.pl ... zaleznien/ udało się pokonać ten problem. Kombinacja spotkać i terapia faktycznie potrafią zdziałać cuda i uratować nie jedno życie.

pozycjonowanie stron free
olga845

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: olga845 »

Ośrodków terapii uzależnień jest bardzo dużo, wybierając konkretny ważne jest sugerowanie się danym uzależnieniem. Polecam Ośrodek Leczenia Uzależnień Medox https://medox.org.pl/, skupia się tam na krótkoterminowym stacjonarnym leczeniu uzależnienia od alkoholu, lekomanii, niektórych narkotyków i zaburzeń nastroju, głównie depresji.
Ptyś

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: Ptyś »

Moim zdaniem, osobom uzależnionym jest w stanie pomóc tylko porządny detoks. Jeżeli nie wiecie gdzie się wybrać, to z tego co wiem, Ośrodek Borowik oferuje profesjonalne leczenie, terapię a także detoksykację. Jeżeli ktoś z waszej rodziny ma problem, to zaproponujcie mu takie leczenie. Myślę, że to jedyne rozwiązanie.
wiewiór

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: wiewiór »

W mojej ocenie bardzo dobrym ośrodkiem, który posiada detoksykację jest Ośrodek Krajna. Znajdziecie tam specjalistyczną ofertę, związaną z detoksykacją organizmu oraz świetną terapię leczenia uzależnień. Moim zdaniem warto przejrzeć ichniejszą ofertę, dzięki czemu możecie się zdecydować na ichniejsze usługi. Naprawdę warto to uczynić.
Amelka

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: Amelka »

Walka z uzależnieniem to bardzo długi i trudny proces, ale zdecydowanie warto go przejść, żeby wyzdrowieć. Bo uzależnienie to naprawdę poważna choroba, która chodzi w parze z depresją. Bardzo trudno pomóc sobie czy bliskim wyjść z tego. Ale nie jest to niemożliwe. Jednak niezbędna może być pomoc specjalisty czy nawet kilku specjalistów. Myślę ,że dobrze byłoby rozważyć odwyk alkoholowy w przypadku leczenia alkoholizmu, ale prywatny ośrodek leczenia uzależnień Medox, który mogę Wam polecić, leczy nie tylko alkoholizm.

telewizory na ścianę
WiesiaĆ4

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: WiesiaĆ4 »

Ja przez bardzo długi okres w moim życiu miałam jedną wierną przyjaciółkę i nazywała się "butelka". Kiedy mąż mnie zostawił dla innej kobiety....można powiedzieć z żurnala po prostu się załamałam. Piłam co dzień....nie chodziłam do pracy...wydzwaniałam do męża, żeby do mnie wrócił....kompletnie się poniżając. Mąż niestety zabrał mi dzieci i to był jeszcze większy powód do picia...bo już nie miałam dla kogo żyć. Bardzo pomogła mi moja mam , która namówiła mnie na ośrodek dla kobiet uzależnionych w Warszawie. Na początku byłam przeciwna, że dla kogo mam to robić ? mnie już nie ma. Pamiętam jak przez mgłę, że moja mam siedziała ze mną w domu i czekała na moje opamiętanie...wiem, że przyszły też dzieci a raczej wystraszyły się mamy...Moja córka, która miała wtedy 8 lat powiedziała, że chcę, żeby dawna mama wróciła bo tamta mamę kocham. To mną tąpnęło....i zdecydowałam się na ten ośrodek https://terapiawenus.pl/alkoholizm/. Jestem na dobrej drodze do wyzdrowienia....jeszcze długa droga przede mną ale wiem, że będzie dobrze.
Gość

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: Gość »

Uzależnienia to jeden z największych problemów z jakimi boryka się ludzkość. Nawet rozwój cywilizacyjny i technologiczny nie jest w stanie zmniejszyć tego problemu, a są i takie opinie, że są one czynnikami wpływającymi na powszechnośc uzależnień.
salamandiks4

Re: Walka z uzależenianimi

Post autor: salamandiks4 »

Jeżeli potrzebujecie pomocy z zakresu uzależnień, to polecam Wam sprawdzić stronę https://roka.info.pl/detoks/detoks-alkoholowy , gdzie znajdziecie ofertę nowoczesnego i prywatnego ośrodka terapii uzależnień ROKA. Wszystkie informacje o ofercie oraz kontakt znajdziecie na stronie.
ODPOWIEDZ