pomoc alkoholikowi

Inne tematy. Masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi gdzie indziej? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
zebra
Posty: 43
Rejestracja: 16 maja 2019, 9:34

pomoc alkoholikowi

Post autor: zebra »

Zauważyłam,że mój sąsiad zaczął coraz częściej szukać powodu do wypicia choćby małego piwka. Do tego stopnia,że nawet zaczyna namawiać mojego męża. Zastanawiam się czy to już nie jest uzależnienie od alkoholu, bo sąsiad chyba przesadza. Ale jak mu o tym powiedzieć by się nie poczuł obrażony? Wtedy mąż postanowił,że może sam mu da namiary na jakiś dobry ośrodek terapii uzależnień i tak znalazł namiary na Nefo i dał je sąsiadowi. Okazało się,że sąsiad poszedł tam i wszystko dobrze się skończyło
Awatar użytkownika
Mella36
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2019, 13:47

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: Mella36 »

Zgadzam się z poprzednikiem jak najbardziej. Ma on tu zdecydowanie rację.
W śmierci nie ma miejsca na sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Bobol
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2019, 16:06

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: Bobol »

Bardzo się cieszę z tego powodu. Daj znać jak potoczyła się sprawa.
Wątpliwości. Tylko zło, panie Geralt, nigdy ich nie ma.
Awatar użytkownika
olciak
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2019, 14:08

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: olciak »

Im wcześniej takiej pomocy udzielimy tym większe szanse że chory wróci do pełni życia, pracy, rodziny, szkoły. Na https://prozdrowotni.pl/jakiej-pomocy-u ... koholikowi odsyłam, kopalnia wiedzy w tym temacie. Co robić jak osoba nadużywa alkoholu, jak wygląda leczenie, jak przeprowadzić detoks.
Awatar użytkownika
buklanka
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:01

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: buklanka »

Świetnie ten temat został przestawiony na https://prozdrowotni.pl/jakiej-pomocy-u ... koholikowi . Leczenie alkoholizmu nie należy do rzeczy łatwych ale jest to rzecz do zrobienia. Jednak potrzebne jest wsparcie oraz ogromna chęć wyjścia z nałogu
Awatar użytkownika
tereska34
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2019, 8:34

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: tereska34 »

Tak czasami rozmowa z alkoholikiem może wydawać się wyzwaniem, ponieważ są to bardzo wrażliwe osoby, które często nawet nie uświadamiają własny problem. Jest taki patent, żeby podsyłać takiej osobie artykuły oraz informacje o uzależnieniu, leczeniu itd. Na przykład coś takiego https://rampa.net.pl/mapa-okolicy/esper ... z-gabinet/ o ośrodku leczenia choroby alkoholowej.
bóbr

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: bóbr »

Nie pomożesz alkoholikowi, jeżeli sam nie będzie tego chciał. Alkohol to bardzo trudny przeciwnik, z którym mało osób samodzielnie jest w stanie wygrać. Osobiście uważam, że najlepszym wyborem jest udanie się po pomoc do ośrodków leczenia uzależnień. Wiem, ze Madarvit oferuje w swoim ośrodku terapię, odtruwanie ale przede wszystkim ogromne wsparcie w tym zakresie.
Żaneta Grobowska

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: Żaneta Grobowska »

Prawda jest taka, że alkoholik musi chcieć sobie pomóc i musi zdawać sobie sprawę ze swojego problemu. Tak było w przypadku mojej mamy, która piła po tym jak odszedł od nas tata. Mama przez kilka lat w ogóle nie widziała problemu a kiedy stawialiśmy ją pod ścianą bardzo się denerwowała i mówiła, że nie mamy dla niej litości...widać było, że sobie nie radzi. W tamtym okresie ja byłam już pełnoletnia ale miałam małą siostrę, która miała 10 lat i musiała patrzeć na to wszystko. Moja mam otrząsnęła się trochę jak poszła pijana na zebranie do młodej...narobiła nam takiego wstydu. Po jakimś czasie oznajmiła ze znalazła ośrodek i, że bierze się za siebie. Ośrodek https://terapiawenus.pl/alkoholizm/ bardzo pomógł mojej mamie i można powiedzieć, że znowu jest tą samą osobą co kilka lat temu...Wiem, że alkoholikiem zostaje się na całe życie ale wiem, że moje mamie się uda.
alik

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: alik »

Szukasz leczenia uzależnień w Warszawie? leczenie uzależnień prywatnie warszawa zapewnia bezpieczne i wspierające środowisko dla osób zmagających się z uzależnieniem. Ich doświadczony zespół profesjonalistów pomaga osobom dotkniętym uzależnieniem odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
poleczka

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: poleczka »

Bez leczenia niestety marna szansa na pomoc. Polecam ośrodek Tratwa w Wiśle, znakomitych terapeutów tu maja. Pomogli w nim mojemu teściowi wyjść z nałogu
alicjages

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: alicjages »

Ja polecam Wam ośrodek leczenia uzależnień Wrocław. Tylko tak możesz mu pomóc, nic na siłę nie zrobisz. Ważne jest, aby wybrać najlepszy ośrodek z najlepszymi specjalistami.
gustafaa

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: gustafaa »

No dobrze, to warto też wyjaśnić od razu - czy taka wszywka alkoholowa jest refundowana? A tak się składa, że tutaj https://wszywka-poznan.pl/czy-wszywka-a ... owana.html otrzymacie w tym kierunku odpowiedź... Także poczytajcie sobie na spokojnie.
koranka

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: koranka »

Alkoholizm to poważny problem, który może mieć katastrofalne skutki. Na szczęście dostępna jest pomoc. Odwiedź stronę https://alkodoktor.pl/, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak rozpoznać i pokonać uzależnienie od alkoholu.
artek

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: artek »

Potrzebujesz chwili wytchnienia od codzienności i wsparcia w walce z uzależnieniem? https://wczasyodwykowe.pl/ oferuje wczasy odnowy biologicznej w malowniczych miejscach w Polsce. To doskonała okazja, aby w spokojnej atmosferze skoncentrować się na swoim zdrowiu psychicznym i fizycznym.
ODPOWIEDZ