Nauka angielskiego

Inne tematy. Masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi gdzie indziej? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
heniutek
Posty: 20
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:05

Nauka angielskiego

Post autor: heniutek »

Po głowie chodzi mi nauka angielskiego. Szkoły językowe odpadają, bo nie zawsze mam czas, muszę mieć elastyczną możliwość nauki. Przeglądam na https://livro.pl/ksiazki/nauka-jezykow/ ... kiego.html, jakie książki do nauki angielskiego mogę sobie zakupić, by już w przyszłym tygodniu powoli móc zacząć naukę.
Awatar użytkownika
Catty
Posty: 336
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:10

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Catty »

A czy poza angielskim uczycie się jeszcze jakiś języków? Mi od zawsze podobał się język włoski, a z tego, co widziałam na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ki/wroclaw, Centrum Edukacji Profi Lingua oferuje takie własnie profesjonalne kursy języka włoskiego. Jak sądzicie, warto się na taki kurs tam zapisać?
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:13

Re: Nauka angielskiego

Post autor: mczay »

Moim zdaniem najlepszym miejscem do nauki angielskiego jest szkoła oferująca się na stronie: https://lincoln.edu.pl/ . Poziom nauczania jest tutaj wysoki, dlatego ludzie polecają tą szkołę. Do tego egzaminy tej szkoły są znane na całym świecie!
Awatar użytkownika
anulka30
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2020, 20:54

Re: Nauka angielskiego

Post autor: anulka30 »

Nauka języka obcego może być czasem efektowniejsza w domu. Nie tracimy wtedy czasu na dojazdy, tylko od razu możemy się uczyć. Czytałam dużo o tym na http://www.aszkolenia.pl/1743/chcesz-si ... iebie.html i sama zastanawiam się nad taką formą nauki. Wydaje się bardziej efektowniejsza.
Awatar użytkownika
abraham
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:52

Re: Nauka angielskiego

Post autor: abraham »

Akurat ja jestem zdania, że w dzisiejszych czasach warto jest znać język angielski gdyż żyje się po prostu łatwiej. Właśnie dlatego pomimo mojego wieku ja również zdecydowałem się na naukę języka obcego. Zdecydowałem się na wybór szkoły językowej https://lincoln.edu.pl/ i jestem przekonany, że to wybrałem bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
justa
Posty: 244
Rejestracja: 10 lut 2020, 11:26

Re: Nauka angielskiego

Post autor: justa »

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Dlatego też warto moim zdaniem zapisywać się na różne kursy i szkolenia językowe. Ostatnio trafiłam na bardzo atrakcyjną ofertę https://lincoln.edu.pl/ gdzie zajęcia można odbyć zdalnie.
Awatar użytkownika
Marianna
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2019, 13:06

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Marianna »

Bardzo dobre kursy online można znaleźć też na stronie https://ellalanguage.com. Polecam tam zajrzeć jeśli chcecie się czegoś nauczyć i to w krótkim czasie. Niezależnie od tego czy jesteście początkujący czy też na zaawansowanym poziomie, będziecie w stanie dobrać kurs pod siebie.
Awatar użytkownika
lila
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:50

Re: Nauka angielskiego

Post autor: lila »

Znajomość języka angielskiego się przydaje. Mój poziom znajomości nie jest jeszcze wystarczający. Dużo muszę sobie przypomnieć. Z niektórymi czasami się gubię i wychodzi na to, że nie wiem jak mam zbudować zdanie. Gdybyście mieli problem z czasem Present Perfect to polecam filmik na https://youtu.be/c1BcVD4ZxWk . Lektor w około minutę czasu wytłumaczył zasady, że bez problemu można je zrozumieć i co ważne zastosować. Ja już nie mam z tym problemu :) Uczę się i powtarzam kolejne rzeczy.
Awatar użytkownika
abraham
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:52

Re: Nauka angielskiego

Post autor: abraham »

Oczywiście sama nauka języka angielskiego jest czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że jak najbardziej warto jest się tego języka obcego uczyć. Także zachęcam każdego do przeczytania wpisu https://www.nowytydzien.pl/najlepsza-sz ... ja-wybrac/ gdyż właśnie w nim fajnie określono czym kierować się przy wyborze szkoły językowej dla dziecka.
BroniazWrocławia

Re: Nauka angielskiego

Post autor: BroniazWrocławia »

Zawsze powtarzam, że do efektywnej nauki potrzeba nauczyciela. Bez tego łatwo o popełnienie błędów i nauczenie się złych nawyków. To szczególnie ważne przy językach obcych. Dlatego ja zawsze uczę się ich w szkole. Jeśli szukacie dobrego miejsca tego typu, to zdecydowanie odsyłam do https://youenglish.school/.
pawełcia

Re: Nauka angielskiego

Post autor: pawełcia »

Angielskiego można się nauczyć nawet samodzielnie w domu. Wystarczy zobaczyć na kurs speakingo - https://speakingo.com/angielski-online- ... kurs-cena/. Ja jestem z niego bardzo zadowolona, co prawda nie uczyłam się z poziomu zero bo miałam angielski w szkole, ale wróciłam do nauki po 6 latach i widzę postępy, dużo sobie też przypominam. Fajna opcja jeśli ktoś ma też taki cel.
MichalinaŻ

Re: Nauka angielskiego

Post autor: MichalinaŻ »

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta tej szkoły języka angielskiego Expressis Verbis, czyli EV https://ev.edu.pl/kontakt/ . Szkoła oferuję naukę angielskiego głównie kierowaną dla działów HR. Ja korzystałam z pomocy tej firmy i moi pracownicy szkolą swój język angielski i wiem, że nasza firma pod tym względem jest na wysokim poziomie.
kórtka

Re: Nauka angielskiego

Post autor: kórtka »

Nasze dzieci wysłaliśmy na kursy językowe do https://effekt-szczecin.pl/kursy-jezyko ... angielski/ , co okazało się bardzo dobrym pomysłem. Dzieciaki coraz bardziej polepszają swoje kompetencje z zakresy władania językiem obcym - w tym wypadku angielskim. Język obcy w końcu pozwala porozumiewać się za granicą!
kłusownik

Re: Nauka angielskiego

Post autor: kłusownik »

Również rozpocząłem proces nauki języka, ponieważ mam zamiar wyemigrować z kraju. Rozpocząłem korepetycje pod okiem dobrego nauczyciela - poprzez korepetycje online. Udało mi się nawet zakupić podręczniki w świetnej cenie, dzięki księgarni pod tym linkiem: https://www.taniaksiazka.pl/oblicza-geo ... 86257.html . Wydaje mi się, iż posiadają odpowiednio skrojoną ofertę na każdą kieszeń i każdy znajdzie tam coś dla siebie.
mórakowska

Re: Nauka angielskiego

Post autor: mórakowska »

Także i ja zdecydowałam się na naukę angielskiego. A odbyło się to w https://bradburyschool.com/# , gdzie zyskałem sporą wiedzę i edukację z tego zakresu. Całkowicie sprostało to moim wymogom a do tego pozwoliło na pełną komunikację za granicą! Bardzo potrzebna opcja.
fąferek

Re: Nauka angielskiego

Post autor: fąferek »

Wygląda na to, że dzieci, które mają możliwość nauczenia się drugiego języka wcześnie, w późniejszym życiu używają tych samych instyktownych strategii przy uczeniu się kolejnych języków. Zobacz jak wspierać swoje dziecko w nauce nowego języka https://pulsbydgoszczy.pl/2021080542085 ... dla-dzieciNauka trzeciego, czwartego, czy nawet większej ilości języków przychodzi łatwiej niż w przypadku drugiego języka.

umk facebook
Rzęska

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Rzęska »

W momencie gdy mamy czas oraz chęci to na pewno sama nauka języka angielskiego jest fajną sprawą. Ja niestety już nie mam na to czasu i najczęściej dla biura https://dogadamycie.pl/uslugi/tlumaczen ... angielski/ zlecam tłumaczenia przysięgłe z języka angielskiego.

narożniki rozkładane agata meble
Awatar użytkownika
Wiolkas
Posty: 73
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:57

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Wiolkas »

Jak tak to tylko w dobrej szkole przecież co nie;) Kluczową kwestią będzie tu dobry nauczyciel, taki który potrafi zaciekawić swoich uczniów i odpowiednio przekazać wiedzę. Ja lepiej trafić nie mogłam takie mam wrażenie, córka sama mnie zaskakuje tym ja mówi po angielsku, a i też całkiem nienajgorzej po hiszpańsku :) Swoje tu zrobila oczywiscie szkoła Te Vizja, jak macie wybierać tą dla swoich dzieci to polecam zainteresować się własnie takimi, prywatnymi szkołami.
Władysław

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Władysław »

Jeżeli są tutaj osoby, które są zainteresowane tematem nauki języków obcych, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić porady z artykułu na stronie https://eurotlumacz.pl/szkolne-przedmioty/ . W jaki sposób Wy uczycie się języków obcych? Korzystacie z usług specjalistów?
Goś52

Re: Nauka angielskiego

Post autor: Goś52 »

Jeśli chodzi o naukę to wolicie szkoły językowe, czy kursy online też wchodzą w grę? Jeśli też to Szybka Nauka Pro taki prowadzi. 4 pierwsze lekcje mają za darmo, więc można sprawdzić czy taka forma nauka będzie Ci odpowiadać. Pod adresem: https://www.facebook.com/SzybkaNaukaPro/?locale=pl_PL jest więcej informacji o nich.
monikalis

Re: Nauka angielskiego

Post autor: monikalis »

Ja wolę kursy online z native speakerem. Polecam Wam angielski online dla dzieci w szkole językowej e-native. Najlepsze zajęcia, w jakich uczestniczyła moja córka :)
polakowalczyk

Re: Nauka angielskiego

Post autor: polakowalczyk »

Polecam Wam z własnego doświadczenia kurs języka angielskiego Kraków w Leader School. W kilka miesięcy poprawili mój angielski w znacznym stopniu :) Polecam!
tośkaa

Re: Nauka angielskiego

Post autor: tośkaa »

W mojej opinii codzienna nauka angielskiego jest niezmiernie istotna, ponieważ umożliwia utrzymanie regularnego kontaktu z językiem i rozwijanie umiejętności w sposób ciągły. Dlatego zastanawiam się nad skorzystaniem z https://englishbestway.pl/ - ich oferta wydaje się być doskonale dostosowana do moich potrzeb.
mkalina

Re: Nauka angielskiego

Post autor: mkalina »

Znacie jakąś szkołę językową w Kaliszu lub okolicach, która miałaby w swojej ofercie półkolonie z angielskim dla dzieci w wieku 10-13 lat? Z góry dziękuję za informację.
korni

Re: Nauka angielskiego

Post autor: korni »

Jakie zajęcia dla dzieci Konin z języka angielskiego polecacie? I w jakiej szkole językowej? Słyszałam, że szkoła Leader School jest bardzo polecana, co myślicie?
ODPOWIEDZ