Elektrownia słoneczna

Inne tematy. Masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi gdzie indziej? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:13

Elektrownia słoneczna

Post autor: mczay »

Cześć, chciałbym zainwestować w elektrownię słoneczną. Czy powinienem zastosować się do rad zawartych w tym artykule: elektrownia słoneczna jak zrobić?
Awatar użytkownika
Raff1980
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2020, 19:54

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: Raff1980 »

Czytałem niedawno bardzo ciekawy artykuł o tym jak działa farma fotowoltaiczna , poruszający też kwestię opłacalności takiego przedsięwzięcia. Generalnie jest to dobra inwestycja, ale pamiętaj, że u nas w klimacie umiarkowanym wydajność takiej elektrowni jest niższa niżeli w krajach znajdujących się w strefie zwrotnikowej. A więc musisz się liczyć z pewnym ryzykiem (jak w każdym biznesie zresztą). Jeśli jednak masz odpowiedni teren i potencjalnych klientów, myślę że będziesz z powodzeniem czerpał zyski, tym bardziej że coraz więcej osób i firm skłania się ku wykorzystywaniu energii odnawialnej.
Awatar użytkownika
lormart
Posty: 3
Rejestracja: 25 sie 2020, 22:25

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: lormart »

Na prawdę sporo ciekawych i wartych uwagi informacji


_____________________
znajdzreklame.pl
Awatar użytkownika
barnii
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2020, 14:34

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: barnii »

ja jestem bardzo zadowolony, ze zdecydowalem sie na panele fotowoltaiczne, Levada ma spory wybór jesli chodzi o rozmiar i wzornictwo, zajmuja sie rowniez montazem
Awatar użytkownika
maja
Posty: 54
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:19

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: maja »

Budowanie elektrowni słonecznej trochę kosztuje, ale każdy z nas może mieć tego namiastkę. Po prostu wystarczy takie https://fotowoltaika.innex.pl/panele-fo ... zne-olawa/ panele sobie zamontować. Ja wiem, że to jest trochę kosztowne, ale podobno się zwraca, no i oczywiście dbamy o środowisko dla przyszłych pokoleń. A to jest przecież ważne.
Awatar użytkownika
abraham
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:52

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: abraham »

Pierwszy raz słyszę o takiej nazwie i z tego co mi wiadomo to instalacja fotowoltaiczna na ten moment najlepiej się sprawdza. Jak czytałem na stronie http://inovativ.pl/project_category/5kwp/ to wydaje mi się, że dla mniejszego gospodarstwa domowego taka moc fotowoltaiki będzie jak najbardziej właściwa.
Awatar użytkownika
meri92010
Posty: 31
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:24

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: meri92010 »

Jest otatnio głośno o odnawialnych źródłach energii. Nurtuje mnie pytanie: fotowoltaika czy warto faktycznie w nią inwestować? Ktoś już ma i może podzielić się doświadczeniami? Podsyłam artykuł na jaki trafiłam na ten temat https://fajnyogrod.pl/porady/fotowoltai ... age-_wp20/ . To faktycznie taka dobra opcja?
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:13

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: mczay »

Zastosowanie odpowiednich paneli fotowoltaicznych może przyczynić się do ogromnych oszczędności w każdym domostwie. Na pewno warto zajrzeć do https://greenpolska.com/optymalizator-m ... owoltaice/ i samemu przekonać się, jakie stwarza to przed Wami możliwości. Nie ma co tego bagatelizować!
Awatar użytkownika
pipi92
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2019, 10:35

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: pipi92 »

Ja również jestem zdania, że warto inwestować w energię odnawialną. Ale nie każdy ma finanse lub możliwość techniczne, by zainwestować we własne panele fotowoltaiczne. Alternatywnie warto zainteresować się ofertą firmy rescpect energy. Firma respect energy zajmuje się dostawą 100% ekologicznego prądu w Polsce i Europie. Pozyskują go od 300 dostawców, którzy zachowują standardy eko. A następnie odsprzedają. Nowoczesne i oszczędne rozwiązanie, dzięki któremu każdy może być eko i dbać o przyszłość naszej planety.
błysk

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: błysk »

Takie elektrownie to ja popieram, bo to jest ekologiczne i nie zagraża nam tak bardzo, jak w przypadku elektrowni jądrowej. W Polsce nie wiem, czy słoneczne są budowane, ale ja taką małą elektrownię będę miała u siebie. Mam na myśli panele fotowoltaiczne od dostawcy takiego jak ABC SUN ENERGY GRUPA https://g.page/ABC-Sun-Energy-Fotowoltaika-W-wa?share z Warszawy.
Miś

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: Miś »

Jeśli masz możliwość zainwestowania w panele fotowoltaiczne to nawet się nie zastanawiaj! Zaoszczędzisz sporo pieniędzy i będziesz niezależny energetycznie. Sama ostatnio trafiłam na http://house-solutions.pl/ i zastanawiam sie nad skorzystaniem z ich oferty
Oluśśka

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: Oluśśka »

Energia ze słońca to przyszłość. Jeśli chcecie zainwestować u siebie w panele to polecam kontakt z nimi - https://ecocalma.pl/ To rzetelna firma, oferują solidne komponenty z gwarancją producenta nawet 30 lat. Można na nich polegać.
Kołek

Re: Elektrownia słoneczna

Post autor: Kołek »

W przypadku kiedy szukacie przede wszystkim profesjonalnej pomocy w zakresie instalacji fotowoltaicznej, a przede wszystkim znalezienia odpowiednich elementów, czy całych zestawów to warto tutaj zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez https://www.energetyczni.com/ w przypadku których będziecie mogli znaleźć wszystko co potrzebne, również dopasowując odpowiednią opcję pod względem mocy. U nas to ok. 5kW w gotowym zestawie, sam ze znajomym elektrykiem zająłem się montażem także kosztowo naprawdę wyszło to dużo taniej.
ODPOWIEDZ