Co sądzicie o rekuperacji

Inne tematy. Masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi gdzie indziej? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
flaming
Posty: 42
Rejestracja: 18 lut 2019, 10:10

Co sądzicie o rekuperacji

Post autor: flaming »

Jakie jest Wasze zdanie na temat rekuperacji? Czy uważacie, że jest to dobry pomysł jeśli chodzi o instalacje w domu? Trochę o tym poczytałam na stronie http://centrumrekuperacji.pl/ i się nad tym zastanawiam. Czy to faktycznie aż taka oszczędność?
Awatar użytkownika
Catty
Posty: 336
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:10

Re: Co sądzicie o rekuperacji

Post autor: Catty »

Ja uważam, że taka rekuperacja to bardzo dobre rozwiązanie do domu. Na stronie https://remont.biz.pl/rekuperacja/porow ... iego-domu/ znajdziecie ranking najczęściej stosowanych w średnich domach rekuperatorów, polecam się z nim zapoznać :)
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 50
Rejestracja: 05 lip 2019, 12:25

Re: Co sądzicie o rekuperacji

Post autor: kasiunia »

flaming pisze: ↑26 lut 2019, 15:10 Jakie jest Wasze zdanie na temat rekuperacji? Czy uważacie, że jest to dobry pomysł jeśli chodzi o instalacje w domu? (...)
Jak najbardziej, uważam ,że jest to dobre rozwiązanie, myślę ,że już niedługo będzie to instalacja montowana w domach na równi z instalacją c.o. Dzięki rekuperacji przede wszystkim oddychamy świeżym, przefiltrowanym powietrzem a ponadto odzyskujemy ze zużytego powietrza ciepło.By wszystko jednak działało jak należy należy dbać o regularną wymianę filtrów do rekuperatora - https://www.filtryaero.pl/ .Tylko wtedy będziemy mieć pewność ,że dostarczane powietrze jest rzeczywiście czyste.
Awatar użytkownika
zebra
Posty: 43
Rejestracja: 16 maja 2019, 9:34

Re: Co sądzicie o rekuperacji

Post autor: zebra »

Rekuperacja to bardzo fajna sprawa bo bardzo oczyszcza to powietrze. Ale oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić. Bardzo dobra alternatywą takiej rekuperacji jest oczyszczacz powietrza. Tylko jak dokonać dobrego wyboru? Co taki oczyszczacz powinien zawierać? Szukając odpowiedzi trafiłam na ten oczyszczacz https://topowe-agd.pl/oczyszczacze-powi ... ta-forste/ Nie powiem spodobał mi się gdyż posiada on filtr wstępny który wychwytuje bardzo dużą ilość zanieczyszczeń a do tego bardzo ładnie się prezentuje
Awatar użytkownika
decadence
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2020, 9:03

Re: Co sądzicie o rekuperacji

Post autor: decadence »

Wszystko spoko, ale warto mieć jeszcze dodatkowo oczyszczacz powietrza, ja mam na przyklad od stadler form model victor, bardzo fajna sprawa i ppowietrze jest czyste
ODPOWIEDZ