Szkoła policealna

Chcesz dowiedzieć się jak zbudować kampanię Google Ads? Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
Szalala
Posty: 76
Rejestracja: 06 mar 2019, 17:51

Szkoła policealna

Post autor: Szalala »

Akurat w dzisiejszych czasach ciężko określić, jakie kierunki mają przed sobą najlepszą przyszłość. Rynek pracy zmienia się tak szybko, że nigdy nie wiadomo, co będzie najbardziej w modzie za kilka lat. Od dawna jednym z kierunków, które cieszą się duzym zainteresowaniem jest http://www.wszop.edu.pl/kierunki-studio ... 259,54,259 Warto zapoznać się z taką ofertą edukacyjną, bo akurat osoby zarządzające będą potrzebne zawsze w każdej firmie.
Awatar użytkownika
flaming
Posty: 41
Rejestracja: 18 lut 2019, 10:10

Re: Szkoła policealna

Post autor: flaming »

Bardziej niż na szkole policealnej, która rzadko Ci potem coś daje oprócz papierka, zainteresowałabym się kursami językowymi. Ostatnio widziałam ofertę Szkoły Europejskiej w Łodzi https://szkolaeuropejska.pl/ , która prowadzi wiele kursów językowych. Jest to najlepszy start w przyszłość pod opieką wykwalifikowanej kadry.
Awatar użytkownika
Julka
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2019, 14:19

Re: Szkoła policealna

Post autor: Julka »

No nie do końca się zgodzę z tym, że studia to strata czasu, choć warto ten czas połączyć rzeczywiście ze zdobywaniem konkretnego doświadczenia.
Dlatego namówiłam moja siostrę na to, by poszła na studia zaoczne i zaczęłam od razu staż lub pracę, której aktualnie intensywnie poszukuje.
Do tego jakieś kontakty, które łatwo można nawiązać na przykład w takim akademiku: https://las.com.pl/ i powinno zadziałać to na jej korzyść, pomóc w przyszłości. Myślę, że taki plan na budowanie przyszłości ma sens i nie będzie absolutnie stratą czasu. Może oczywiście kosztować sporo energii, ale warto!
Awatar użytkownika
mystical4
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2019, 0:16

Re: Szkoła policealna

Post autor: mystical4 »

Zastanów się dokładnie nad najlepszym rozwiązaniem. Nie ma tutaj jednego wyjścia.
Tylko niektórzy z nas uczą się na błędach innych; reszta musi być tymi innymi.
Awatar użytkownika
fiodor
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2019, 12:50

Re: Szkoła policealna

Post autor: fiodor »

Wybór liceum także jest ważny, bo od tego zależy to, jak się zda maturę. Warto dlatego rozejrzeć się za dobrą placówką. Wiem, że Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie ma dobre opini i wielu absolwentów tej szkoły świetnie zdało maturę.

weed pl
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:13

Re: Szkoła policealna

Post autor: mczay »

Ja bym poszła na normalne studia, albo studia zaoczne, bo moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie po liceum. Co do kierunku, polecałabym coś z matematyką, bo będzie to kierunek wymagający z niewielką liczbą absolwentów, co zagwarantuje Ci dobrą pracę. Na stronie: https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Rachu ... 874,k.html są książki używane na matematyce. Polecam, są w świetnych cenach.
Awatar użytkownika
duduś
Posty: 86
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:31

Re: Szkoła policealna

Post autor: duduś »

Zgadzam się z tym, że akurat w dzisiejszych czasach ciężko jest wybrać taki kierunek kształcenia który rokuje w przyszłości. Dlatego też ważne by nasze dzieciaki uczyły się na dobrych książkach. Słyszałam też, że dyrektor może starać się o dotacje na książki. Między innymi na nowaera.pl można dokonać takiego zamówienia. Jest to wydawnictwo które spełnia wszelkie normy oświaty
Awatar użytkownika
Catty
Posty: 336
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:10

Re: Szkoła policealna

Post autor: Catty »

Ja sądzę, że to ostatni dzwonek, aby zrobić sobie też dodatkowy kurs języka obcego, a konkretniej angielskiego. Widziałam ostatnio taką ofertę na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -doroslych. Ogólne Szkoła Językowa ProfiLingua działa na rynku już od wielu lat, więc wydaje mi się, że warto jej zaufać i zapisać się tam na taki kurs ;) A Wy jak sądzicie?
Awatar użytkownika
buklanka
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:01

Re: Szkoła policealna

Post autor: buklanka »

Szczerze to nie wiem czy jest sens robić szkołę policealną... nie lepiej iść na studia jeśli chcemy zdobyć rzetelną wiedzę? Polecam budownictwo na http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-a ... ii-stopnia , znajomy na drugim stopniu jest i już sobie nagrał pracę, zarobki podobno mega wysokie
Awatar użytkownika
lakonny
Posty: 105
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:33

Re: Szkoła policealna

Post autor: lakonny »

Ja bym celowała w kierunki medyczne, gdyż cały czas są braki fachowców na rynku pracy w tej branży. W Cosinusie w szkole policealnej są dostępne takie kierunki jak np. higienistka stomatologiczna czy opiekunka dziecięca – warto o nich pomyśleć. W razie czego tutaj https://rekrutacja.cosinus.pl/ macie formularz do zapisów, zajęcia mają się rozpocząć we wrześniu. No i rzecz jasna nauka jest bezpłatna
iłka

Re: Szkoła policealna

Post autor: iłka »

Ja też pierwotnie myślałam o tym by iść do szkoły policealnej, ale ostatecznie zdecydowałam się na studia wyższe i nie żałuję decyzji. Mam już nawet nagraną firmę, w której będę pracować jak zdobędę dyplom :)
cyluś

Re: Szkoła policealna

Post autor: cyluś »

Jeśli chodzi o wybór szkoły po podstawówce to trzeba też zwróci uwagę na książki. Niektóre szkoły wymagają tytuły bardzo trudno dostępne. Większość można dostać na tej stronie https://www.taniaksiazka.pl/t/repetytorium-maturalne ale trzeba się z tym pilnować
boguś

Re: Szkoła policealna

Post autor: boguś »

Ile osób i tyle opinii, ja tak zawsze mówię i mam rację. Wydaje mi się, że wiele osób ma podobne podejście, a ja Wam nawet powiem, że sama nie mogę się zdecydować na wybór studiów. Może czas mi pokaże, czy to studia podyplomowe fizjoterapia są dla mnie, czy coś innego. Będę na pewno próbować.
truskawuś

Re: Szkoła policealna

Post autor: truskawuś »

Przed aplikowaniem na położnictwo, postanowiłam trochę poczytać o uczelniach na których można studiować ten kierunek. Zależy mi na uczelni, która kładzie duży nacisk na zajęcia praktyczne. Jakby nie było to właśnie dzięki tym zajęciom, przygotowujemy się do wykonywania wyuczonego zawodu.Mazowiecka Uczelnia Medyczna daje właśnie takie możliwości.
Kasia74

Re: Szkoła policealna

Post autor: Kasia74 »

Witam. Bardzo polecam studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu. Moja siostra się u nich uczy i jest zadowolona. Ja również postanowiłam na tą uczelnię i wybrałam neuropsychologia studia podyplomowe. Zamierzam zmienić kwalifikację i rozpocząć nową pracę po ich zakończeniu, wam również polecam.
eluś70

Re: Szkoła policealna

Post autor: eluś70 »

Kasia74 pisze: ↑07 paź 2021, 11:18 Witam. Bardzo polecam studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu. Moja siostra się u nich uczy i jest zadowolona. Ja również postanowiłam na tą uczelnię i wybrałam ...... Zamierzam zmienić kwalifikację i rozpocząć nową pracę po ich zakończeniu, wam również polecam.
Jaką szkołę polecacie?

___
sprzedaż podręczników używanych poznań
ewuśka

Re: Szkoła policealna

Post autor: ewuśka »

Jeśli skończyłaś liceum i posiadasz świadectwo dojrzałości, proponowałabym Tobie zdecydować się na studia. Obecnie, wiele uczelni umożliwia studiowanie w 100% online co uważam za niezwykle wygodną formę. Spory wybór kierunków do studiowania online posiada AEH w Warszawie.
Awatar użytkownika
barnii
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2020, 14:34

Re: Szkoła policealna

Post autor: barnii »

po liceum mozna podjąc nauke w jakiejs szkole, na przyklad tutaj https://www.collegium.com.pl/ nie trzeba sie od razu wybierac na studia jesli nie ma sie jeszcze sprecyzowanego kierunku :)
ODPOWIEDZ