Sprawdzenie księgowości firmy

Jak prowadzić biznes? Uruchomienie działalności, dokumenty, księgowość, finanse.
Awatar użytkownika
palma
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:43

Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: palma »

Witajcie. Od wielu lat prowadzę spółkę, nie za dużą, nie za małą, ale mam ostatnio dużo dodatkowych zysków, więc dlatego chciałabym sprawdzić ogólne księgowania i kondycję firmy. Bo jako właścicielka mam głównie wgląd do dokumentów, ale nie wiem, jak to wszystko jest rozliczane, bo się na tym nie znam. Polecono mi zrobić audyt finansowy https://www.glc.pl/uslugi/audyt/ . Firma GLC podobno się czymś takim zajmuje i sprawdza, bo nawet może zaświadczać przed sądem. Ile to, waszym zdaniem, może mnie kosztować?
Awatar użytkownika
Catty
Posty: 336
Rejestracja: 27 maja 2019, 17:10

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: Catty »

A jakie znacie sposoby na zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem księgowości firmy? Czy wiecie, że wdrażając w firmie elektroniczny obieg dokumentów, o którym mowa na stronie https://primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow, możecie takie koszy zmniejszyć nawet o 23% ? :)
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:13

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: mczay »

Jeśli zależy Ci na tym, aby sprawdzić księgowość swojej firmy, zdecyduj się na przeprowadzenie audytu. Tylko z jego pomocą wykryjesz ewentualne błędy i będziesz wiedział, co należy poprawić. Zapoznaj się również z treścią tego artykułu: http://biznes4you.pl/czy-w-twojej-firmi ... o-placowy/ - szczegółowo opisano w nim, kiedy firma potrzebuje audytu kadrowo płacowego.
Awatar użytkownika
lakonny
Posty: 105
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:33

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: lakonny »

Fajny w celu weryfikacji ewentualnych błędów w zeznaniu jest program do faktur jpk . Ogranicza ryzyko kontroli podatkowej m.in. w wyniku powtarzających się błędów w plikach wysyłanych do Ministerstwa Finansów
jeż

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: jeż »

Jeśli masz sprawdzony program księgowy to nie musisz się martwić o sprawdzanie księgowości i finansów w firmie.
miłosz

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: miłosz »

Finanse można prowadzić równie dobrze samemu poprzez księgowość online, która pozwala na szybkie i sprawne wprowadzenie kosztów.
Wietrzykówka

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: Wietrzykówka »

Dobrze prowadzona księgowość w firmie to podstawa. Najlepiej powierzyć księgowość firmie zewnętrznej bo wtedy nie trzeba będzie tworzyć nowego miejsca pracy, płacić za szkolenia itd. Profesjonalne biuro rachunkowe ogarnie wszystko jak trzeba.
ghaną

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: ghaną »

Księgowanie może być łatwe. Obecnie korzystając z https://scanye.pl/ możesz zaksięgować około 250 faktur w godzinę i to bez ręcznego wklepywania. To innowacyjne rozwiązanie w księgowości, które pozwala biurom na przyjęcie większej ilości klientów.
Żaklinna

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: Żaklinna »

Ja mogę polecić Wam biuro rachunkowe MDA, które działa na Śląsku, swoje biuro konkretnie mają w Mysłowicach. Można na nich polegać, bo mają bardzo dobrych księgowych, z doświadczeniem i ciągle też się doszkalających, bo wiadomo, że co rusz się coś w przepisach zmienia i trzeba być na bieżąco.
Awatar użytkownika
Arrek
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:26

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: Arrek »

dobre biuro podatkowe na pewno się przyda. Prowadząc firmę również obsługa kadr, płac jest bardzo ważna. Jak będziecie szukać pomocy w tym zakresie to zerknijcie sobie na stronkę http://sterrn.pl Również proponują doradztwo podatkowe, zajmują się likwidacjami, fuzjami firm.
Awatar użytkownika
buklanka
Posty: 116
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:01

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: buklanka »

Jeśli chodzi o kwestie sprawdzania księgowości firmy to należy zdecydowanie wiedzieć jak przebiega korekta vatu - niestety dochodzi do pomyłek i aby uniknąć kary z urzędu skarbowego trzeba wszystko dokładnie sprawdzać i ewentualnie dokonywać korekt...
PaulinaŚ

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: PaulinaŚ »

A gdzie oddajecie swój pit ? bo ja w tym roku zmieniłam swoje biuro rachunkowe i podjełam współpracę z biurem https://www.adamus.net.pl/, które prowadzi Pani Jadwiga Adamus. Biuro oferuje kompleksowe usługi i bardzo dobre ceny. Biuro znam z polecenia koleżanki.
Awatar użytkownika
lobster22
Posty: 76
Rejestracja: 29 maja 2019, 14:17

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: lobster22 »

Wystarczy dobry program księgowy, żeby ogarniać swoją księgowość. Jednym z popularniejszych jest SKP i wiem, że sporo osób z niego korzysta. Jest to chyba jedyny program księgowy na rynku, który można samodzielnie skonfigurować. SKP ma dostępne różne moduły, dzięki czemu każdy może wybrać i płacić tylko za to, czego potrzebuje. W ogólnym rozrachunku wychodzi to taniej niż korzystanie z usług księgowej. Teraz dostępna jest darmowa wersja SKP - tutaj https://www.ksiega-podatkowa.pl/wyprobuj-bezplatnie do pobrania. Pełna wersja, do testowania 60 dni. Mała księgowość z SKP to pestka :) Warto przetestować.
piłko

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: piłko »

prowadzę małą rodzinna firmę, za księgowośc sami odpowiadamy, żeby móc na bieżąco być w temacie mam abonament portalu FK www.portalfk.pl/ to serwis dla księgowych, mam w jednym miejscu wszystkie potrzebne informacje, wzory dokumentów, akty prawne, kalkulatory, bardzo mi się to przydaje
Awatar użytkownika
abraham
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:52

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: abraham »

Akurat od takich rzeczy akurat są księgowe i ja jestem zdania, że jak najbardziej na pewno warto jest mieć dobrą księgowość. Muszę przyznać, że jak dla mnie bardzo fajnie także na stronie https://3obieg.pl/jak-zalozyc-spolke-z- ... -po-kroku/ napisano to w jaki sposób można założyć spółkę.
mONIż

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: mONIż »

Na Warszawskim Ursynowie jest bardzo dobre biuro księgowe, które prowadzi Pani Jadwiga Adamus i jest to biuro https://www.adamus.net.pl/ . Biuro poleciła mi moja przyjaciółka kiedy byłam w trakcie przeprowadzki i siłą rzeczy musiałam zmienić biuro. Teraz wiem, że jestem w dobrych rekach.
gabryśka

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: gabryśka »

By ułatwić sobie pracę związaną z księgowością warto zastanowić się nad siecią https://www.oscbr.pl/ . Jest to dosyć duże ułatwienie, które pomaga prowadzić i kontrolować pracę. Mój mąż korzysta z tej alternatywy i jest bardzo zadowolony, dzięki niemu może zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy
Moniś

Re: Sprawdzenie księgowości firmy

Post autor: Moniś »

Ja również całkiem niedawno zastanawiałam się nad księgowością spółki gdyż właśnie na ten moment zastanawiam się nad jej kupnem. Bardzo podoba mi się to co nawet miałam okazję przeczytać w artykule https://www.pewnybiznes.info/przebiega-gotowej-spolki/ gdyż nigdy nie wiedziałam jak przebiega zakup gotowej spółki.
ODPOWIEDZ