JPK VAT

Jak prowadzić biznes? Uruchomienie działalności, dokumenty, księgowość, finanse.
Awatar użytkownika
anastazja
Posty: 40
Rejestracja: 03 lip 2020, 17:25

JPK VAT

Post autor: anastazja »

Własna działalność to wyzwanie i jak na razie wyzwaniem jest dla mnie uporanie się z JPK VAT mam nadzieję że mi się uda. Liczę na waszą podpowiedź jak rozwiązać ten problem. Co radzicie?
Awatar użytkownika
dayoo
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2020, 10:29

Re: JPK VAT

Post autor: dayoo »

Moją odpowiedzią jest wykład https://notatek.pl/podatek-vat-wyklad z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach znajdziesz tu wszelkie odpowiedzi w temacie JPK VAT.
Awatar użytkownika
abraham
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:52

Re: JPK VAT

Post autor: abraham »

Faktycznie jeśli jesteśmy czynnym płatnikiem VAT u nas w kraju to jest to bardzo ważne aby wypełniać i wysyłać pliki JPK. Jednak jeśli ktoś np. pracuje we Francji to jak napisano na stronie https://taxology.co/jaki-vat-obowiazuje-we-francji/ fajnie jest mieć świadomość jaki tam podatek VAT obowiązuje.
Grażyna

Re: JPK VAT

Post autor: Grażyna »

U mnie akurat takimi kwestiami zajmuje się moja księgowa i muszę przyznać, że jak najbardziej jest to coś niezwykle ważnego. Ja także jakiś czas temu miałam okazję zapoznać się z ciekawym wpisem https://www.eit-centrum.waw.pl/vat-oss- ... nternecie/ gdzie bardzo fajnie opisano to jak VAT OSS wpłynie na sprzedaż w Internecie. Jest to poniekąd bardzo ważna sprawa.
ODPOWIEDZ